REKORD W KRAJU – REKORD W KARSINIE!

XXX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został ostatecznie i oficjalnie podsumowany. Na koncie Orkiestry znalazła się niewyobrażalna kwota – 224 376 706 zł! To aż o 13,5 miliona więcej niż rok temu. Niewiarygodne, ale prawdziwe. Przypomnijmy tylko, że tym razem zbieraliśmy dla okulistyki dziecięcej.

Jak wiadomo, my też mamy w tym swój udział – to 25 744 złote (ok. 3900 zł więcej aniżeli w rekordowym XXVIII Finale w 2020 roku).

Niemal przez cały styczeń zapełnialiśmy w naszej szkole orkiestrową skarbonę stacjonarną. Zorganizowaliśmy, dzięki ofiarowanym na ten cel fantom, loterię. Działał słodki sklepik, w którym niemal codziennie można było kupić różnorodne wypieki i desery. Udało się w ten sposób zebrać 3 708 złotych.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu sympatyków WOŚP. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim ofiarodawcom i kupującym: rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi. To dzięki Wam możemy dziś pochwalić się tym sukcesem.

Nieoceniony Phil Bosmans, flamandzki pisarz i myśliciel, powiedział:

„Ciągle istnieją jeszcze wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie”.

To chyba trochę o nas…

Za rok zagramy znowu!

Jerzy Głowacki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google