SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

Nasi uczniowie wzięli udział w XLV Ogólnopolskim Turniej Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Wyniki naszych uczniów:

  • Antonina Datta – I miejsce (etap wojewódzki, kat. kl. I – IV)
  • Mateusz Zabrocki – III miejsce (etap powiatowy, kat. kl. V – VIII)

Należy dodać, że Antonina Datta uzyskała przepustkę do eliminacji krajowych, które odbędą się w dniach 25 – 26 czerwca w Miliczu (województwo dolnośląskie), gdzie reprezentować będzie województwo pomorskie, powiat kościerski i Gminę Karsin. Życzymy Antoninie jak najlepszych wyników w finale centralnym!

opr. Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google