WIZYTA GÓRNIKÓW W NASZEJ SZKOLE!

            5 grudnia w naszej szkole gościliśmy emerytowanych górników. Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów klas I – III w stołówce szkolnej. Nasi goście rozpoczęli spotkanie od przybliżenia osoby – św. Barbary, która jest uznawana za patronkę górników. Uczniowie dowiedzieli się jak trudna i niebezpieczna jest praca w podziemiach. Z zachwytem przyglądali się gościom i podziwiali piękne mundury, zasłużone odznaki oraz czapki zwane czako, na których były piękne pióropusze w kolorze białym i czarnym. Panowie wytłumaczyli uczniom co oznaczają kolory pióropuszy. Była możliwość zadawania pytań, na które chętnie górnicy odpowiadali. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Na zakończenie była okazja zrobienia pamiątkowych zdjęć. Uczniowie podziękowali za wizytę oraz słodkości, które otrzymali od gości.

opr. Małgorzata Pokrzywińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google