CZEKOLADOWY AUTOBUS

We wtorek 12 grudnia uczniowie klas 2. i 3. uczęszczający na zajęcia j. kaszubskiego wzięli wdział  w słodkiej przygodzie w niecodziennym pojeździe. Tego dnia przyjechał do naszej szkoły nietypowy pojazd – który wyglądał z zewnątrz już bardzo ciekawie, a był to czekoladowy autobus.

Niby zwykły autobus, a jednak niezwykły bo w środku zamiast siedzeń były stanowiska do produkcji czekolady, gdzie każdy uczestnik ubrany w odpowiedni strój wysłuchał historii produkcji czekolady, trzymał w ręku owoc kakaowca, poznał i degustował różne  rodzaje czekolad, żeby potem samodzielnie w wybranej formie zrobić czekoladkę – gorzką bo taka jest zdrowsza i ma mniej cukru. Po wystygnięciu  czekoladki zostały zapakowane w eleganckie pudełka i zabrane do domu, ale czy dotarły tam czy zniknęły po drodze w brzuchach uczestników to słodka tajemnica. 

Było to ciekawa lekcja i nowe  doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci.

Ewa Bal

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google