WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY 2021 – PODSUMOWANIE GRUDNIOWYCH ZBIÓREK

Czas adwentowego czuwania w naszej szkole wypełniło pomaganie potrzebującym. Już od końca listopada trwały prace nad świątecznymi stroikami, które sprzedawaliśmy na mini -kiermaszu w szkole oraz podczas Wielewskich Mikołajek.  Na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci przekazaliśmy część z przygotowanych przez wolontariuszy stroików oraz przelaliśmy 1000 zł. Była to kwota, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży świątecznych ozdób.

Również zbiórka żywności  dla samotnych, starszych mieszkańców naszej miejscowości  przebiegła bardzo owocnie. Uczniowie wszystkich klas przynieśli bardzo dużo produktów o dłuższym terminie ważności. Wszystko to pozwoliło nam na przygotowanie  22 bogatych paczek, które zostały przekazane za pośrednictwem GOPS -u w Karsinie potrzebującym.

Dzięki życzliwym sercom naszych uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców co roku możemy wspólnie wcielać w życie zasadę: „Warto pomagać!” Co roku również przekonujemy się jak wielkie wielkie wsparcie okazują nam Wasi Rodzice.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcia!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu: Maria Oller,  Elżbieta Łosinska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google