PODRĘCZNIKI ZA GROSIKI – SOLIDARNOŚĆ SZKOLNA NIE MA GRANIC

Podręczniki za grosiki – solidarność szkolna nie ma granic

Uczniowie naszej szkoły mają wielkie serca i ogromne chęci, by nieść pomoc potrzebującym. Robią to na różne sposoby i dla wielu organizacji.

Dlatego też podobnie jak w roku ubiegłym włączamy się w działania fundacji Dzieci Afryki na rzecz uczniów z afrykańskich szkół.

Uczniowie polskich szkół i przedszkoli w roku szkolnym 2021/2022 podarowali swoim afrykańskim rówieśnikom aż 1 705 podręczników.

W tej akcji wzięła udział i nasza szkoła. W końcowym rankingu szkół/placówek  uklasyfikowała się na trzecim miejscu. Ze środków przez nas zebranych zakupiono 80 podręczników.

 Organizatorzy napisali o akcji:

„Podarowane podręczniki już otrzymali lub wkrótce otrzymają (do końca roku 2022) uczniowie szkół Dzieci Afryki w Bundoli (Ghana), Dorze (Etiopia), Kwamneke (Tanzania), Kiruddu (Uganda), Mbaikoro (Czad) a także uczniowie szkoły św. Alojzego w Abong-Mbang (Kamerun). Dzięki wsparciu polskich dzieci afrykańscy uczniowie klas najstarszych w/w szkół mogą korzystać z kompletu podręczników oraz na każdym poziomie edukacyjnym z podręcznika do nauki języka urzędowego czyli angielskiego lub francuskiego. Na razie jeden podręcznik służy dwóm uczniów. Wierzymy, że i to wkrótce się zmieni. To wielka zmiana w szkołach, w których do tej pory, z podręcznika korzystali wyłącznie nauczyciele pracujący z uczniami. Brawo polscy uczniowie! Udowodniliście, że solidarność szkolna nie ma granic!”

W tym roku szkolnym, by zdobyć środki na kolejne podręczniki przez cały październik, we wtorki, środy i piątki  uczniowie będą sprzedawać słodkości.

Dochód z ich sprzedaży przekażemy do fundacji Dzieci Afryki.

Dlatego zapraszamy uczniów klasy IV-VIII, by zorganizowały pieczenie ciast i ciasteczek, a uczniów klas I – III zapraszamy do skorzystania z oferty starszych kolegów.

Rodzicom już teraz dziękujemy za pomoc swoim pociechom w przygotowaniu ciast i ciasteczek!

Wspólnie z Państwem możemy więcej!

Maria Oller