WALENTYNKI W BIBLIOTECE

            Jak co roku 14 lutego obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Biblioteka szkolna także włączyła się w obchody tego sympatycznego święta.

            Kilka dni przed walentynkami ogłosiłyśmy plebiscyt na najbardziej popularną parę literacką. W zabawie wzięło udział sporo uczniów, którzy ostatecznie zdecydowali o wyniku. Zwycięzcami okazali się Fiona i Shrek, którzy wyprzedzili Różę i Małego Księcia oraz Piękną i Bestię.

            Widocznym znakiem święta były gazetki i okolicznościowy wystrój biblioteki – serduszka, baloniki i dużo, dużo czerwieni, która jest przecież kolorem serca.

            W bibliotece nie mogło zabraknąć specjalnej ekspozycji książek. W naszych zbiorach mamy sporo utworów z wątkiem miłosnym, stąd nietypowy tytuł wystawki: „Książkowe LOVE”. Wszyscy wiemy, że książki spod znaku serca cieszą się wielkim powodzeniem nie tylko z okazji Dnia Zakochanych.

            W dniu św. Walentego każdy, kto odwiedził bibliotekę lub czytelnię (a gości witał przy wejściu zakochany miś), mógł poczęstować się słodkim drobiazgiem – cukierkiem dla zakochanych.

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google