SZKOLNY KONKURS POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ

W listopadzie 1999 roku ustanowiono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Odchodzimy go 21 lutego. Przyświeca mu jeden podstawowy cel: ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego całej ludzkości.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się Konkurs Poprawności Językowej, którego uczestnicy musieli wykazać się dobrymi umiejętnościami w zakresie ortografii i kultury języka. W konkursie, który przeprowadzono w trzech grupach wiekowych, wzięło udział 37 uczniów z klas od III do VIII.

Oto lista zwycięzców:

KLASY III:

  1. Kamila Lorek III b
  2. Małgorzata Stabno III a
  3. Justyna Gołuńska III a

KLASY IV – VI

  1. Antonina Datta V b
  2. Emilia Reszczyńska V a
  3. Zuzanna Ossowska V a

KLASY VII – VIII

  1. Hubert Jarzembski VIII b
  2. Aleksandra Krut VIII b
  3. Marika Michałowska VII b

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy tym, którzy okazali się najlepsi. Wręczenie nagród odbędzie się niebawem.

Nauczyciele języka polskiego