LEP LEPIEJE Z SZYMBORSKĄ – WYNIKI KONKURSU

LEP LEPIEJE Z SZYMBORSKĄ
– WYNIKI KONKURSU

            Konkurs „Lep lepieje z Szymborską” rozstrzygnięty! Przypomnijmy na wstępie krótko, że zorganizowaliśmy go dla uczniów i nauczycieli w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Mistrzyni Szymborska”.

            Na konkurs wpłynęły 132 lepieje! Oj, naczytaliśmy się! Dziękujemy za wszystkie dostarczone miniwierszyki. Jak widać, wena twórcza dopisuje, humor także – a to najważniejsze. Nie trzeba chyba dodawać, że wybór najlepszych lepiejów sprawił nam niemały kłopot. Na szczęście etap oceny Waszej twórczości jest już za nami.

            Oto wyniki:

UCZNIOWIE

I miejsce – Joanna Krause (klasa VI) za propagowanie życia towarzyskiego i zauważenie zgubnych skutków przedawkowania komputera:

Lepiej z kumplem się spotykać,
niż bezmyślnie myszką klikać.

II miejsce – Zuzanna Zemke (klasa VII) za celne spostrzeżenia związane z ujemnymi skutkami nadmiernego rozwoju motoryzacji:

Lepiej spędzić tydzień w worku,
niż stać dwie godziny w korku.

III miejsce – Kornelia Wojak (klasa Va) za promocję muzyki i wyrażenie braku zgody na niewłaściwe traktowanie dzikich zwierząt:

Lepiej grać na saksofonie,
niż tresować w puszczy słonie.

NAUCZYCIELE

I miejsce – Maria Oller za wyjątkowo celną zachętę do porzucenia pesymizmu i narzekania na wszystko:

Lepsza buzia uśmiechnięta,
niż skwaszona i pomięta.

II miejsce – Grzegorz Bławat za niezwykle udaną i potrzebną promocję czytelnictwa i życia w trzeźwości:

Lepiej być książkowym molem,
niż mózg zatruć alkoholem.

III miejsce – Maria Solecka za podkreślenie wyjątkowego znaczenia kontaktów międzyludzkich z wykorzystaniem umiejętności językowych:

Lepiej znać języków wiele,
niż łowić w morzu makrele.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy laureatom – mamy nadzieję, że nasze humorystyczne uzasadnienia przyznania nagród odpowiadają intencjom, które towarzyszyły Wam podczas lepienia lepiejów.

Szkolny Instytut im. Wisławy Szymborskiej