TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

9 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Kaliskach Kościerskich odbyły się powiatowe eliminacje do wojewódzkiego turnieju wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Organizatorami turnieju są: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

W trakcie turnieju funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji sprawdzili wiedzę teoretyczną uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV i V oraz klas VI – VIII szkoły podstawowej na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ich umiejętności jazdy rowerem na specjalnych torach przeszkód, miasteczko ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8b: Zuzanna Lorek, Damian Narloch oraz Dominik Choroszman, którzy w swej kategorii zajęli V miejsce. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Opiekunem naszych uczniów był pan Mariusz Ossowski.

Grzegorz Bławat

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google