WSPANIAŁY SUKCES UCZNIÓW W WIELKIEJ LIDZE CZYTELNIKÓW

WSPANIAŁY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W WIELKIEJ LIDZE CZYTELNIKÓW

Dobiegły końca wielomiesięczne zmagania uczestników kolejnej edycji ogólnopolskiej Wielkiej Ligi Czytelników. W bieżącym roku szkolnym wystartowało w niej 54 naszych uczniów z klas I – VIII.

            Pierwszy etap (szkolny) polegał na przeczytaniu pięciu książek wybranych przez uczestnika z opracowanej przez organizatorów listy i rozwiązaniu pięciu testów sprawdzających opanowanie ich treści (w każdym teście należało osiągnąć minimum 80% poprawnych odpowiedzi).

            W drugim etapie uczniowie rozwiązywali testy kwalifikacyjne, które wyłoniły dwa trzyosobowe zespoły reprezentujące naszą szkołę. Drużyna z klas IV – VI (Mateusz Pokrzywiński, Joanna Krause i Kornelia Wojak) zakończyła swój udział w Lidze na tym etapie. Z kolei nasi najmłodsi uczestnicy z klas I – III (Julia Bławat, Kamil Miller i Amelia Słomińska) świetnie napisali test i tym samym otworzyli sobie drogę do dalszych sukcesów.

            W lutym 2023 roku Amelia, Julia i Kamil zostali mistrzami powiatu, a kilka tygodni później uzyskali tytuł mistrzów województwa. Oczywiście rozgrywki powiatowe i wojewódzkie wiązały się z przeczytaniem kolejnych książek i wymagały od uczestników wykazania się doskonałą znajomością ich treści, co – jak się okazało – wcale nie było dla nich dużym problemem.

            Na koniec, 12 maja, nasi mistrzowie wystąpili w finale ogólnopolskim wraz z prawie 300 reprezentacjami z całego kraju w swojej grupie wiekowej. Za uzyskany wynik (tu znowu sprawdzano poziom zaznajomienia się z wyznaczoną książką) otrzymali zaszczytny tytuł I Wicemistrza Polski. Taki sukces odnieśliśmy po raz pierwszy. Mamy zatem powód do dumy i radości.

            Raz jeszcze uroczyście przypomnijmy skład naszej rewelacyjnej ekipy:

  • JULIA BŁAWAT – klasa III a
  • KAMIL MILLER – klasa III b
  • AMELIA SŁOMIŃSKA – klasa III a

            Gratulujemy Wam sukcesu, życzymy kolejnych zwycięstw w konkursach czytelniczych i przeczytania wielu wspaniałych książek.

               To była niezapomniana, wspaniała przygoda.

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google