PODSUMOWANIE KONKURSÓW EKOLOGICZNYCH

Podsumowanie akcji ekologicznej w ramach ogólnopolskiego programu “Czyste powietrze”

Rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole odbyło się między innymi poprzez zaangażowanie uczniów w następujących konkursach:

Konkurs plastyczny promujący odnawialne źródła energii

Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne oraz twórcze makiety ukazujące wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, pochodzących głównie ze źródeł: Słońca, wiatru, wody oraz wnętrza Ziemi, zaopatrując swe prace również w hasło dotyczące czystego powietrza, własnej inwencji.

Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w kategorii klas IV – VI:

 • I miejsce – Iga Wieteska i Lena Wieteska, kl. V b
 • II miejsce – Hubert Grabowski, kl. IV a
 • III miejsce – Marta Ossowska i Nikola Wrzesińska, kl. IV a

W kategorii klas VII – VIII SP:

 • I miejsce – Karolina Serkowska i Magdalena Bławat, kl. VIII b
 • II miejsce – Marika Michałowska, kl. VII b.

  Gratulujemy!

Konkurs międzyklasowy pt. “Drugie życie odpadów”.

 Zadanie polegało na wykorzystaniu różnorodnych odpadów, nadających się do recyklingu i stworzeniu czegoś przydatnego, pożytecznego, nadając im drugie życie. Poza tym celem konkursu było zaangażowanie jak największej liczby uczniów, by każdy z nich miał poczucie odpowiedzialności za naszą wspólną planetę – Ziemię.

Uczniowie wraz z wychowawcami wykazali się inwencją twórczą, pomysłowością i kreatywnością, w wyniku czego powstały prawdziwe dzieła sztuki. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z  wręczeniem nagród odbyło się 1. czerwca – w Dniu Dziecka.

 • I miejsce ex aequo: klasy VIII a oraz VI b (wychowawczynie: p Sylwia Głowacka i p. Elżbieta Łosinska)
 • II miejsce ex aequo: V a i V b (wychowawczynie: p Joanna Narloch i Wiolleta Ulińska)
 • III miejsce – klasa IV b – wychowawczyni p. Maria Solecka

  Gratulujemy!

Nagrody zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, patronat sprawował Urząd Gminy w Karsinie z panem wójtem Romanem Brunke na czele, a koordynatorem działalności ekologicznej była pani Elżbieta Dattta.

Podziękowania kierujemy również w stronę przychylności firmy Sylwa z Wiela. Dzięki pozyskanym funduszom, działalność ekologiczną uczniów, mogliśmy docenić w postaci nagród rzeczowych oraz organizacji wyjazdów pt.: “Spotkanie z Naturą” Wyjazdy ekologiczne odbędą się dla pięciu nagrodzonych klas w najbliższym czasie.

Beata Biegniewska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google