FERIE 2024 – PODSUMOWANIE

W czasie ferii nasi uczniowie mogli skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez szkołę.

W tym wolnym czasie uczniowie pojechali dwukrotnie wraz z opiekunami na lodowisko do Czerska, kręgielnię do Chojnic oraz na basen do Chojnic i Bytowa, a w kinie w Tucholi obejrzeli filmy: „Pati i klątwa Posejdona” oraz “Akademia Pana Kleksa”.

Uczniowie uczęszczający na zajęcia j. kaszubskiego w pierwszy dzień ferii wyjechali na wycieczkę do Gdańska, gdzie zwiedzali Centrum nauki Hevelianum, które znajduje się na terenie dawnego Fortu Gory Gradowej. Hevelianum to interdyscyplinarne miejsce edukacji, kultury i rekreacji. Podczas wizyty w tym ciekawym miejscu uczniowie wzięli udział w pokazie fizyczno-chemicznym pod nazwa Science show, w którego trakcie prowadzący przedstawili serię widowiskowych i zaskakujących  eksperymentów z elektrycznością, ogniem, powietrzem i zimnem. Po pokazie uczniowie mieli możliwość zwiedzanie wystawy interaktywnej pt. “Z energią”.

Następnie uczniowie udali się do kina Helios na program edukacyjny “Kino na temat”, gdzie uczestniczyli w prelekcji na temat koleżeństwa i relacji rówieśniczych, a potem obejrzeli film pt. “Wyfrunięci”.

Atrakcje te zostały sfinansowane przez Urząd Gminy w Karsinie.

Serdecznie dziękujemy!

opr. Ewa Bal, Grzegorz Bławat
fotki: Katarzyna Szczepańska, Lucyna Latuszewska

WYCIECZKA DO GDAŃSKA
Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google

WYJAZD NA LODOWISKO
Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google