OSTATNIE POŻEGNANIE IWONY

W poniedziałek 29 kwietnia odbył się pogrzeb śp. Iwony Seweryn, nauczycielki języka polskiego w naszej szkole.

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co dzisiaj czujemy. Jesteśmy wstrząśnięci. Tak trudno nam uwierzyć, że Iwony już nie ma wśród nas. Miesiąc temu skończyła zaledwie 55. rok życia. Tak niewiele, by umierać. Zawsze była pełna optymizmu, radosna, skora do śmiechu i żartów. Lubiła z wszystkimi rozmawiać i wszystkim dobrze życzyła. Nikomu nie odmawiała pomocy. W jej obecności wszyscy czuli się dobrze, bo swoją radością życia zarażała innych.

Śmierć Iwony jest dla nas dużym zaskoczeniem. Odeszła tak nagle i niespodziewanie. Wiedzieliśmy, że chorowała, ale nikt z nas nie wiedział, że jest tak źle.  Jeszcze w styczniu spotykaliśmy się z Nią w pokoju nauczycielskim i na szkolnych korytarzach. Nieświadoma zbliżającej się tragedii była pochłonięta szkolnymi sprawami.

Nie zobaczymy Jej już w szkole, nie wejdzie do pokoju nauczycielskiego i nie obdarzy nas swoim radosnym uśmiechem.

Zawsze chciała być nauczycielką i te marzenia spełniła. Skończyła polonistykę i została nauczycielem języka polskiego. Właśnie mijał 34 rok jej pracy pedagogicznej. Niestety niedokończony, bo ciężka choroba okazała się nie do pokonania.

Była nauczycielem sumiennym i obowiązkowym, dbającym o dobro uczniów i wysoki poziom ich nauczania. Była też wychowawczynią wielu roczników absolwentów. Lubiła swoją pracę i lubiła swoich uczniów. Potrafiła rozbudzić w nich zainteresowania literaturą i językiem ojczystym. Dlatego cieszyła się szacunkiem i zaufaniem szkolnej i lokalnej społeczności.

Duży jest nasz ból i żal, bo odeszła cudowna osoba – nasza kochana koleżanka i przyjaciółka, wspaniała nauczycielka i wychowawczyni, dobry, pogodny człowiek.

Myślę, że jej wychowankowie wspominają Ją ciepło i z wdzięcznością. Tak jak wspominamy Ją my – Jej współpracownicy.

Dziękujemy Ci, Iwonko, że byłaś wśród nas.

Przykro nam, że śmierć przekreśliła Twoje plany i marzenia.

A tak kochałaś życie.

Spoczywaj w pokoju!

W naszej pamięci będziesz żyła zawsze!

Dyrektor
Elżbieta Brzeska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć album zdjęć Google