PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA  –  WIELKI CZŁOWIEK”

Instytut Książki przygotował kampanię pt. „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”.

Projekt ten jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nadrzędnym celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.

W czwartek 11 marca 2021r. uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki (ze względów epidemicznych spotkania odbyły się w czterech grupach).

Podczas spotkań rozmawialiśmy o tym, jak ważne w życiu każdego człowieka (zwłaszcza młodego) jest czytanie. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje, kształtują język, rozbudzają wyobraźnię oraz wrażliwość na drugiego człowieka.

Każdy uczeń otrzymał tzw. Wyprawkę Czytelniczą – „Pierwsze abecadło” – antologię tekstów polskich autorów dziecięcych, broszurę  – poradnik dla rodziców i opiekunów (jak wspierać dziecko w nauce czytania) oraz kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania (aby wspomóc naukę alfabetu i czytania).

Mamy nadzieję, że naszym pierwszoklasistom pasja czytania oraz miłość do książek będą towarzyszyć każdego dnia.

S. Głowacka, L. Latuszewska

Kliknij, aby zobaczyć album zdjęć Google