ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W BĄKU

             Kilka dni temu, 22 kwietnia, kolejny już raz obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi – tym razem pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia w tym roku nie przewidziano masowych i głośnych przedsięwzięć. To oczywiście nie oznacza, że Dzień Ziemi minął bez echa i niezauważalnie – na przykład w Bąku.

            Z inicjatywy pani Hanny Lorek odbyła się dwudniowa akcja zbierania śmieci wokół Bąka. Włączyło się do niej kilkoro uczniów naszej szkoły: Przemek Lorek i Marta Konieczna z VII b, Zuzia Lorek z VI b, Tomek Konieczny z IV b, Kamila Lorek z I b, którym dzielnie pomagała dwuletnia Julka Lorek. Ta wspaniała grupa posprzątała teren wzdłuż dróg między Bąkiem a Cisewiem, Abisynią, Żebrowem, mostem kolejowym w Miedznie, a także okolice wiejskiego placu zabaw. Wynik: 7 worków wypełnionych śmieciami.

            Tego rodzaju inicjatywy – przyznajmy to – zdarzają się nieczęsto. Zasługują na zauważenie, pochwałę i naśladowanie. Chciałoby się o takich działaniach pisać jak najczęściej. Brawo! Ziemia jest z was dumna!

           opr. J. Głowacki

Kliknij przycisk >, aby zobaczyć pokaz zdjęć.
Najlepiej oglądać w trybie pełnoekranowym.