ZBIÓRKA ZAKRĘTEK

Zakrętki przynosimy do poniedziałku 14 czerwca do biblioteki szkolnej.

Przypominam, że aby otrzymać pochwałę, należy dostarczyć przynajmniej 300 sztuk zakrętek. Do torby z zakrętkami dołączamy karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz ilością zakrętek.

Chciałabym też poinformować, że zakrętki zbieramy dla Tymka  – chłopca, który mieszka w Kosobudach. Od rodziców Tymka otrzymaliśmy następujące informacje:

Tymek jest uczniem IV klasy Szkoły Podstawowej w Kosobudach. Na co dzień walczy z nieuleczalną chorobą Zespół Pradera – Williego. Jest to choroba genetyczna.

Tymek jest pod stałą opieką wielu specjalistów, którzy czuwają nad jego prawidłowym rozwojem. Endokrynolog, neurolog, ortopeda, rehabilitanci, kardiolog – to tylko ci najważniejsi. Chłopiec codziennie otrzymuje zastrzyk z hormonu wzrostu, który jest jedynym lekarstwem na chorobę, której nie leczy a tylko łagodzi jej objawy.

opr. Sylwia Głowacka