SPRZĄTANIE ŚWIATA – “MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”

28. Akcja Sprzątanie świata – Polska 2021 pod hasłem ,,Myślę, więc nie śmiecę”

Głównym celem akcji jest promowanie dbania o czystość naszego otoczenia. To doskonała i praktyczna lekcja uwrażliwiania nas na poszanowanie środowiska przyrodniczego.

W tegorocznej akcji udział wzięli uczniowie klas IV – VI SP wraz z opiekunami: p. Beatą Biegniewską, p. Elżbietą Łosinską, p. Iwoną Laską, p. Wiolletą Ullińską i p. Krzysztofem Dattą.

Ze względu na kapryśną aurę, zamierzenie to realizowaliśmy w terminie od 17 do 23 września.

Wszyscy  uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonali powierzone im zadanie, zwracając szczególną uwagę na segregację odpadów, a zebrane śmieci wkładaliśmy do kolorowych i odpowiednio oznakowanych worków.

W trakcie sprzątania do uczniów klasy IV a dołączyły dwa duże psy bez właściciela. Początkowo z pewną dozą ostrożności o uczniów, zachowywaliśmy dystans. Wkrótce okazało się, że psy te są łagodne i mają pokojowe nastawienie, z czego ucieszyły się dzieci. Pomimo wszystko, potępiamy pobłażliwość właścicieli, co do swoich pupili. Nie wszystkie psy są przyjaźnie nastawione, a nawet te z natury łagodne, pod wpływem danego bodźca mogą zaatakować.

Czas przeznaczony na sprzątanie bardzo szybko upłynął, trzeba było wracać. Zebrane i posegregowane  śmieci, wrzuciliśmy do odpowiednich pojemników. Żegnając się z uczniami, usłyszałam, że była to najlepsza lekcja przyrody.

opr. Beata Biegniewska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google