WYCIECZKA DO GDAŃSKIEGO ZOO

Nasi uczniowie z wizytą w ZOO i na Gdańskiej Starówce

22 września 46 uczniów  z klas IV – VI wraz z 4 opiekunami wzięło udział w szkolnej wycieczce. Niestety, nie udało nam się zabrać wszystkich chętnych z powodu ograniczonej ilości miejsc w autokarze. Głównym celem tego wyjazdu były odwiedziny i spędzenie czasu wśród mieszkańców oliwskiego ZOO. Spacer alejkami sprawił uczestnikom wiele radości i dostarczył niezapomnianych przeżyć. To niesamowity widok zobaczyć na żywo słonia, żyrafę, zebrę czy małpę przechadzających się nieopodal – opiekunowie byli pod wrażeniem bardzo emocjonalnych  reakcji dzieci. Każdy nawet najmniejszy mieszkaniec tego niezwykłego ogrodu wywoływał ogromne zainteresowanie.

            Po zakończonej wizycie w ZOO wszyscy uczestnicy udali się na Gdańską Starówkę. Wspólnie z przewodnikiem odkrywali ciekawe i nieznane zakątki miasta. Uczniowie mieli możliwość poznania historii grodu a co najważniejsze dowiedzieli się bardzo dużo na temat Gdańszczan – poznali ich kulturę, sposób życia i zwyczaje. Po zakończonym zwiedzaniu znalazł się czas na kupienie pamiątek oraz zrobienie zdjęć.

            Po tak długim okresie, który uniemożliwiał organizacje jakichkolwiek szkolnych wyjazdów, tego typu atrakcja była dla wszystkich uczniów ogromnym przeżyciem. Czas spędzony wspólnie z kolegami i koleżankami oraz poznawanie nowych miejsc jest dla dzieci w tym wieku równie ważne a może nawet ważniejsze dla ich rozwoju niż nauka w szkolnej ławie.

Miejmy nadzieję, że tego typu wyjazdów będzie można zorganizować więcej.

opr. Elżbieta Łosinska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google