PODRĘCZNIKI ZA GROSIKI. SOLIDARNOŚĆ SZKOLNA NIE ZNA GRANIC.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez fundację Dzieci Afryki.

W ramach akcji każda klasa zbiera pieniądze na zakup podręczników dla dwóch afrykańskich szkół. Koszt jednego podręcznika to 25zł.

W klasach młodszych rodzice będą mogli przekazać dobrowolne datki na zakup tych książek.

Klasy starsze zachęcamy do podjęcia inicjatyw, by pozyskać środki na ich zakup. (może sprzedaż ciast i ciasteczek itp.). Mamy nadzieję, że wszystkim klasom w naszej szkole uda się zebrać środki nie tylko na jeden podręcznik.

Uczniowie klas starszych mogą również przygotować plansze dydaktyczne, które zostaną przez fundację zalaminowane, następnie przekazane do Afryki i zamontowane w klasach. Plansze przygotowane w formacie A1 w języku angielskim mogą dotyczyć alfabetu, tabliczki mnożenia, rachunków, nazw części ciała czy nazw zwierząt (żyjących w Afryce) itp.  (Panie anglistki deklarują pomoc w sprawdzeniu poprawności 😊)

Liczymy na zaangażowanie wszystkich uczniów naszej szkoły, a zwłaszcza wolontariuszy.

Więcej informacji  o fundacji oraz o akcji w poniższym linku:

https://dzieciafryki.com/podreczniki-za-grosiki–solidarnosc-szkolna-nie-ma-granic