APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10.11.2021r. o godz. 9.50 odbyła się uroczystość szkolna z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą przygotowali słuchowisko słowno–muzyczne poświęcone temu narodowemu świętu, przeprowadzone poprzez szkolny radiowęzeł.

Odśpiewano również Hymn Narodowy oddając w ten sposób szacunek symbolom narodowym. Oddajemy go wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

Po wysłuchaniu audycji nauczyciele udostępnili uczniom przygotowaną prezentację multimedialną na swojej lekcji.

Przygotowano przez nauczycieli świetlicy gazetki oraz banery upamiętniające to wydarzenie.

Uczniowie poprzez słuchowisko słowno-muzyczne i prezentację multimedialną uświadomili nam, że:

„Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć” mówił nasz Wielki Rodak Jan Paweł II.

Klasa VI pięknie podkreśliła, że 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.

 Uroczystość zakończona została Biegiem z okazji Narodowego Święta Niepodległości w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół z gminy Karsin.

opr. Iwona Laska