#SZKOŁA PAMIĘTA

#SZKOŁA PAMIĘTA

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”, która ma na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach związanych z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach tej akcji uczniowie klasy piątej, uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego z opiekunem zajęli się porządkowaniem grobu Rozalii Narloch – poetki, działaczki kaszubskiej, natomiast Samorząd Szkolny wraz z opiekunem wybrali się na cmentarz z wiązanką kwiatów oraz zapalili znicze na grobach Rozalii Narloch i zmarłych nauczycieli naszej szkoły.

Uczniowie klasy drugiej b wraz z opiekunami wybrali się na cmentarz do Wiela i tam zapalili znicze na grobach bohaterów walczących o naszą wolność, związanych z historią naszego regionu a także grobach nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole.

opr. Ewa Bal

 

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google