II EDYCJA PROJEKTU „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

           We wtorek 16 listopada pierwszoklasiści po raz kolejny całą klasą odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, jakie korzyści daje człowiekowi czytanie książek. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto czytać, a kto nie czyta, ten wiele traci.

            Dzięki temu, że i w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał tzw. Wyprawkę Czytelniczą. Złożyły się na nią: książeczka pt. „Pierwsze abecadło”, poradnik dla rodziców i opiekunów oraz plakat z alfabetem.

            Nasi najmłodsi uczniowie od dnia pasowania na czytelnika bardzo chętnie zaglądają do biblioteki po książki. Mamy nadzieję, że tak już pozostanie.

Sylwia Głowacka

We wtorek 16 listopada pierwszoklasiści po raz kolejny całą klasą odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, jakie korzyści daje człowiekowi czytanie książek. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto czytać, a kto nie czyta, ten wiele traci.