XXI edycja Przyrodniczego Konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” – II miejsce

XXI edycja Przyrodniczego Konkursu
,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”
II miejsce

II miejsce

W wyniku eliminacji szkolnych, w których wzięło udział 19 uczniów, wyłoniono trzy osoby z najwyższą liczbą punktów. Są to:

– Paulina Schroeder kl. VIII b,

– Zuzanna Lorek kl. VII b,

– Wojciech Wojak kl. VII a,

Uczniowie Ci już jako jedna drużyna reprezentująca naszą szkołę, dalej przygotowywali się do etapu powiatowego w Kościerzynie poszerzając swoją wiedzę. Ze względu na trwający czas pandemii, organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia konkursu w formie zbiorowej w Kościerzynie. Zamiast tego za zgodą i porozumieniem się szkolnych opiekunów przeprowadzono ten etap w szkołach macierzystych z udziałem pracowników Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Rywalizacja na tym szczeblu odbyła się 8 lutego 2022 roku. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że drużyna z Karsina zajęła II miejsce. Jest to wynik, który bardzo cieszy, ale niestety tylko drużyna z pierwszego miejsca zaprezentuje powiat na etapie wojewódzkim. Mamy dużą nadzieję, że zebrane doświadczenie z tej edycji zaowocuje za rok. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

opr. Beata Biegniewska