Z WIZYTĄ W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ…

Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej…

12 maja uczniowie klasy I b udali się z wizytą do miejscowej remizy strażackiej w ramach projektu „Serdeczna karteczka”. Po przybyciu na miejsce, na uczniów „czekały” wozy strażackie, a Komendant Gminny OSP – pan Krzysztof Datta przywitał uczniów bardzo serdecznie. Z wielką chęcią opowiedział o pracy strażaka, zaprezentował ubranie bojowe oraz przedstawił wyposażanie wozów strażackich. Uczniowie z ciekawością słuchali i podziwiali pojazdy. Zostali również zachęceni, aby w starszych klasach zapisać się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jednak najciekawszym punktem spotkania dla pierwszoklasistów była możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Na zakończenie spotkania uczniowie  serdecznie podziękowali za odwagę, wysiłek i zaangażowanie w niesieniu pomocy, a także wręczyli własnoręcznie wykonane kartki i zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Małgorzata Pokrzywińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google