WYCIECZKA KLAS TRZECICH I CZWARTYCH DO TORUNIA

16 maja uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Mimo wczesnej pory wyjazdu uczniom dopisywał humor. Dzieci pod opieką wychowawczyń i z przewodnikiem wycieczki zobaczyły m.in. Bazylikę katedralną św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Ratusz Staromiejski. Poznały różne legendy związane z Toruniem. Ciekawym punktem wycieczki było uczestnictwo uczniów w warsztatach w Muzeum Piernika w Toruniu.

Ostatnim punktem wędrówki po Toruniu było kupienie pamiątek oraz pierników toruńskich. Po krótkim odpoczynku i posiłku w Mc’Donalds dzieci ruszyły w drogę powrotną. Pełni wrażeń i pierników w plecaku późnym wieczorem uczestnicy wycieczki wrócili szczęśliwi do Karsina.

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google