DRZWI OTWARTE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Drzwi otwarte szkół ponadpodstawowych

W piątek 27 maja uczniowie klas 8 wzięli udział w drzwiach otwartych w LO w Czersku oraz ZS w Malachinie. Podczas spotkania w obu szkołach uczniowie poznali oferty edukacyjne oraz profile na przyszły rok szkolny a także zapoznali się z ofertą zajęć dodatkowych na specjalnie przygotowanych stanowiskach tematycznych. W czerskim liceum było to stoisko szermiercze, strzeleckie, strefa międzynarodowa, Erasmus, sport, marsze na orientację, koło psychologiczne, krwiodawstwo i doradztwo zawodowe, a także stoisko z możliwością założenia konta na stronie naboru. Ósmoklasiści podczas tej wizyty mogli  też porozmawiać z uczniami i nauczycielami, zadać pytania, obejrzeć szkołę i  poszczególne klasy.

Natomiast w Zespole Szkół w Malachinie uczniowie mieli możliwość poznania działalności i oferty edukacyjnej szkoły, a dodatkową atrakcją były prezentacje ofert nauki w zawodzie, którą  przedstawili współpracujących z ZP w Malachinie firmy: SAGO , SI “Równość”, Pizzerii Julia, Sali Bankietowej NA FALI   z Czerska, SYLVADREWNO z Wiela,  U CYLONA z Czerska. Podczas tych prezentacji uczniowie degustowali przepyszne smakołyki przygotowane przez prezentowane firmy oraz zwiedzali szkołę pod opieką koleżanek i kolegów z Technikum.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji dla ósmoklasistów, mamy nadzieję że  poznanie ofert odwiedzonych przez nich szkół pozwoli im dokonać trafnych wyborów  co do dalszego kształcenia.

Opr. E. Bal