DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby zapewnić naszym uczniom mnóstwo wrażeń. Jeszcze lepiej, jeśli wspólną zabawę uda połączyć się z uprawianiem sportu, oraz znajomością podstawowych praw dziecka.

Niewiele rzeczy ma tak pozytywny wpływ jak regularna aktywność fizyczna, o czym zdążyliśmy się już niejednokrotnie przekonać. Nie dziwi więc fakt, że w tegorocznych wydarzeniach związanych z Dniem Dziecka postawiliśmy przede wszystkim na sport.

Zawody sportowe odbyły się 3 czerwca 2022 r. na boisku Orlik w Karsinie. W konkurencjach sportowych rywalizowały klasy IV – VI SP oraz VII – VIII SP.  Każda klasa powołała 12 osobową reprezentację składającą się z 6 dziewcząt i 6 chłopców.

Imprezę rozpoczął prapremierowy taniec w wykonaniu dziewcząt z klas siódmych!

Uczniowie zdobywali punkty w następujących konkurencjach:

1. Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej.
2. Kółko i krzyżyk – biegowa sztafeta.
3. Bieg sztafetowy z udziałem wychowawców i innych nauczycieli.
4. Łapanie w siatkę piłeczek wyrzuconych przez innego zawodnika z założonymi “pijanymi” okularami.
5. Tworzenie piramidy z uczniów na skrzyni.
6. Przenoszenie wychowawcy na materacu.
7. Rzuty piłką do kosza.
8. Rozwiązywanie krzyżówki na temat praw dziecka.

Klasa otrzymywała dodatkowo 2 punkty jeśli wychowawca danej klasy wziął udział w wybranej przez siebie konkurencji.
Klasa otrzymywała kolejny dodatkowy punkt za udział innego nauczyciela, który weźmie udział w rywalizacji.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa Vb. O wygranej w kategorii klas VII-VIII zadecydowała dogrywka (rzuty do kosza), którą wygrała klasa VIIIb.

Nagrodą dla zwycięskiej klasy był wyjazd z wychowawcą na wycieczkę rowerową.