MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

    Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w. To wówczas Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, czyli początkowo świętowano tylko jeden dzień, a od 2008 r. biblioteki świętują cały miesiąc październik.

    Dlaczego warto obchodzić MMBS?

    Warto pamiętać o tym niezwykłym miesiącu, aby przypomnieć, że biblioteka to miejsce przyjazne uczniom, bezstresowe, pozwalające przyjemnie spędzić czas. Celem akcji jest również zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

    Drodzy uczniowie!

 Szczegóły dotyczące tegorocznych obchodów MMBS znajdziecie na plakatach.

   W październiku  – Miesiącu Bibliotek Szkolnych –  nagrodzimy najlepszych wakacyjnych czytelników, którzy uczestniczyli w akcji PASZPORT CZYTELNICZY.

Zapraszamy do włączenia się w akcję.

Bibliotekarki