PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ „RUSZAMY Z POMOCĄ DLA ZWIERZĄT”

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ
„Ruszamy z pomocą dla zwierząt”

Nasza szkoła po raz drugi zorganizowała akcję dla zwierząt ze schroniska „Przytulisko” w Chojnicach. Tym razem akcja odbyła się dla całej społeczności szkolnej. Od 19 do 23 września była możliwość przynoszenia najpotrzebniejszych rzeczy, w szczególności żywności dla czworonożnych pupili. W ostatni dzień zbiórki p. Ewa Bal z p. Małgorzatą Pokrzywińską odwiedziły każdą klasę aby sprawdzić, która klasa najbardziej zaangażowała się w akcję. Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ w każdej klasie należało policzyć ilość wagową zebranej żywności.

Spośród klas I – III, najlepszą klasą okazała się IIIa, która po raz drugi pobiła rekord – przynieśli 50,5 kg karmy! Na drugim miejscu byli nasi najmłodsi uczniowie z klasy Ia – 41 kg. Wśród starszych klas, najbardziej zaangażowała się klasa VIIIa – z wynikiem wagowym 35kg i klasa VIIb –  29 kg. W nagrodę wymienione klasy pojechały do schroniska.

Wycieczka do schroniska uwrażliwiła uczniów na potrzebę niesienia pomocy bezbronnym zwierzętom. Dzieci i młodzież zwiedzały teren schroniska, dowiedziały się, że obecny stan zwierząt na dzień 29 września to 81 psów i 101 kotów. Najstarszy stażem pies w schronisku to Żwirek – Sołtysik, który przebywa tam od 18 lat, najmłodszy to czteromiesięczny szczeniak. Najciekawszym punktem zwiedzania schroniska była możliwość wejścia do kociarni i zabawa z kociakami. Uczniom została przybliżona m.in. procedura adopcji, a także możliwość włączenia się w wolontariat.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie schroniska!!! Łącznie zostało zebrane 388 kg żywności dla kotów i psów, dodatkowo ręczniki, koce, kołdry itp. Widząc tak wielkie zaangażowanie wśród uczniów mamy nadzieję, że tego rodzaju akcja będzie odbywała się co roku.

D Z I Ę K U J E M Y!!!!

Małgorzata Pokrzywińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google