OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września Ogólnopolski
Dzień Głośnego Czytania

     Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki 2001 roku. Za patronkę tego święta wybrano Janinę Porazińską, która napisała wiele książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

     Właśnie w tym dniu nasi nauczyciele oraz uczniowie z klas VIII zagościli u dzieci z edukacji wczesnoszkolnej i zaprezentowali im ciekawe książki z serii czytam sobie: „Koty i kotki”, „Kto polubi trolla?”, „Po co wieje wiatr”, „Babula Babalunga”. Książki te są dostosowane do wieku uczniów, zgodne z zaleceniami metodyków, a ich autorami są wybitni polscy pisarze. Pozycje przyciągają mistrzowskimi ilustracjami i wciągającymi historiami. Coraz więcej pozycji z tej serii znajduje się w naszych bibliotecznych zbiorach. Zapraszamy do wypożyczania.

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google