BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i tym nieznanym z imienia. Dzień ten przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: powołania do małżeństwa, kapłaństwa, zakonu czy do życia w samotności – jest powołany do świętości. 

Aby uczcić ten czas w dniu 27 października 2022 r. w Domu Kultury w Karsinie zorganizowaliśmy Bal Wszystkich Świętych dla uczniów kl. I – IV naszej szkoły. W tym dniu chętni uczniowie wraz z katechetami przyszli do szkoły przebrani za postacie świętych Kościoła Katolickiego. W trakcie Balu podsumowany został szkolny konkurs rysunkowy o Janie Pawle II. Nagrody osobiście wręczał Ksiądz Proboszcz Tadeusza Wandtka, który również uczestniczył w zabawie.

Na Bal przybyły liczne zastępy świętych i błogosławionych oraz niebieskich istot anielskich. Pomysłowość i kreatywność dzieci była przeogromna. Można było spotkać m.in. św. Franciszka z Asyżu, św. Jana Pawła II, św. Floriana, św. Łucję, mnóstwo Aniołów, a także św. Dominika Savio. Wszyscy święci i święte bawili się przy dźwiękach muzyki tańczyli, śpiewali, brali też udział w konkursach.

Organizując Bal Wszystkich Świętych chcieliśmy uświadomić naszym uczniom, że uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem radosnym i tak należy go celebrować. Nie musimy sięgać po obce tradycje, ale te, które od wieków są obecne w naszej kulturze.

Opr. Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google