#SZKOŁA PAMIĘTA 2022

#SZKOŁA PAMIĘTA

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”, która ma na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach związanych z historią naszego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach tej akcji uczniowie klasy ósmej wychowawcą p. Grzegorzem Bławatem zajęli się porządkowaniem grobu Rozalii Narloch – poetki, działaczki kaszubskiej.

Samorząd Szkolny wraz z opiekunem p. Mariuszem Ossowskim udał się na cmentarz z wiązanką kwiatów by zapalić znicze na grobach Rozalii Narloch i zmarłych nauczycieli naszej szkoły.

W ramach kultywowania naszych tradycji w szkole zorganizowano Bal Świętych, w którym uczniowie przebrani za wybraną świętą postać, śpiewali i tańczyli do utworów przygotowanych przez katechetów.

opr. Grzegorz Bławat