BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2022

Tradycyjnie już z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie wszystkich szkół z gminy Karsin uczestniczyli w Biegu Niepodległości. Trasa biegu prowadziła ścieżką rowerową z Wiela do Karsina.

Po dotarciu na metę delegacje zgromadzonych uczniów wraz z dyrektorami szkół złożyli wiązanki kwiatów pod obeliskiem tuż obok Urzędu Gminy. Do tego grona dołączyła też delegacja Urzędu Gminy w Karsinie w składzie p. Roman Brunke –  wójt, p. Tomasz Urbański – sekretarz oraz p. Tomasz Gołuński – skarbnik gminy.   

Następnie wszyscy udali się na plac przed Domem Kultury gdzie wśród uczestników biegu rozlosowano atrakcyjne nagrody. Uczniowie, którzy zajęli w swych kategoriach wiekowych trzy pierwsze miejsca mogli sobie wybrać nagrodę rzeczową.

Kategoria klas IV – VI

DziewczętaChłopcy
1 m. Wieteska Lena – SP Karsin1 m. Czapiewski Szymon – SP Wiele
2 m. Wrzesińska Nikola – SP Karsin2 m. Jaźwiński Kacper – SP Osowo
3 m. Megger Martyna – SP Karsin3 m. Narloch Franciszek – SP Karsin

Kategoria klas VII – VIII

DziewczętaChłopcy
1 m. Wiktoria Narloch – SP Wiele1 m. Zaborowski Kacper – SP Karsin
2 m. Zuzanna Filipiak – SP Wiele2 m. Modrzejewski Wojciech – SP Karsin
3 m. Miszke Sara – SP Wiele3 m. Janke Paweł – SP Wiele

Wśród pozostałych uczniów i nauczycieli, którzy dotarli do mety rozlosowano nagrody. Losy wyciągała i wręczała nagrody pani Elżbieta Brzeska – dyrektor SP w Karsinie.

Dla wszystkich biegaczy przygotowano posiłek regenerujący siły czyli pieczoną kiełbaskę z pieczywem i słodką przekąskę oraz herbatę. Nagrody i posiłek ufundowały Urząd Gminy w Karsinie oraz każda ze szkół. Dziękujemy!

Po biegu, pedagog pani Ewa Bal przeprowadziła krótką prelekcję dotyczącą szkodliwości stosowania używek oraz picia alkoholu. Wykorzystała przy tym tzw. ALKOgogle, które symulują co dzieje się z naszym błędnikiem, gdy pijemy wyroby alkoholowe. 

opr. Grzegorz Bławat

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz Zdjęć Google