SPOTKANIE Z POLICJANTEM

9 listopada br. w Szkole Podstawowej w Karsinie odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z dzielnicowym st. asp. Danielem Mientkim.

W ramach edukacji w tym kierunku dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Niespodzianką był prezent od Pana dzielnicowego w postaci kamizelek odblaskowych, aby dzieci były bezpieczne i widoczne na drodze. Dziękujemy!!! 🙂

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Pierwszoklasiści i wychowawczynie serdecznie dziękują Panu dzielnicowemu za spotkanie.

Maria Bielawa
Danuta Miloch

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google