DEKANALNE ZAWODY MINISTRANTÓW

19 listopada 2022 w Brusach odbyły się dekanalne eliminacje XVII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Halowej Piłce Nożnej. Celem mistrzostw jest integracja środowisk ministranckich ze wszystkich parafii, podczas kolejnych etapów rozgrywek sportowych. Mistrzostwa składają się z etapów: dekanalny, rejonowy, diecezjalny i finał krajowy. Zawody odbywają się w trzech grupach wieków: ministrant (rocznik 2011 – 2014), lektor młodszy (rocznik 2007 – 2010) i lektor starszy (rocznik 2002 – 2006). Najlepsze drużyny z Diecezji Pelplińskiej będą reprezentować naszą Diecezję na Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się w czerwcu 2023 roku.

W etapie dekanalnym wzięło udział 11 drużyn z dekanatu bruskiego i borzyszkowskiego. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

– I miejsce (kategoria ministrant)

– I miejsce (kategoria lektor młodszy)

Parafia Karsin nie wystawiła drużyny w kategorii lektor starszy. Osiągnięte wyniki dały nam awans do etapu rejonowego, który zostanie przeprowadzony do końca lutego 2023 roku.

opr. Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google