BIBLIOTECZNY KALENDARZ ADWENTOWY – PODSUMOWANIE

Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa, był w naszej szkolnej bibliotece wyjątkowy. Na początku tego szczególnego okresu chętni uczniowie z klas I-III otrzymali biblioteczny kalendarz adwentowy, w którym znajdowały się różne zadania o charakterze czytelniczo-plastycznym, przeznaczony na każdy adwentowy dzień.

Nasi najmłodsi czytelnicy bardzo zaangażowali się w tę akcję. Niemal każdego dnia uczniowie (czasami z rodzicami) przynosili pięknie wykonane ozdoby, kartki świąteczne z samodzielnie ułożonymi życzeniami, listy, wspomnienia i zakładki do książek. Znamy już nawet prognozę pogody na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, a każdy uczestnik wie, co oznacza archaiczne słowo „podłaźniczka”. Nie zabrakło śpiewu kolęd, recytacji świątecznych wierszyków i podarków dla biblioteki w postaci własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych.

W wykonywaniu adwentowych zadań najlepsi okazali się:

  1. Amelia Mankiewicz – kl. III a
  2. Antonina Fierek – kl. I b
  3. Martyna Łukowicz – kl. III a

Wyróżnienia:

Amelia Słomińska, Dominik Weltrowski, Justyna Gołuńska

Bibliotekarki

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google