ŻYWA LEKCJA HISTORII

24 lutego 2023 r. do naszej szkoły przybyła Grupa  Artystyczna Rekonstrukto z Lublina, aby pokazać prezentację o średniowiecznych rycerzach. Była to żywa lekcja historii, przeznaczona dla uczniów klas IV-V, którzy z tym tematem zetknęli się niedawno na szkolnych lekcjach.

Uczniowie poznali kodeks rycerski, obyczaje rycerskie oraz obejrzeli scenkę z pasowania na rycerza. Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi kolekcję broni, rekwizytów z epoki i narzędzia tortur. Każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z częściami zbroi, wziąć do ręki miecz i topór oraz przekonać się jakiej siły wymagało posługiwanie się nim. Nie brakowało śmiałków, którzy pozwolili zakuć się w dyby. Było dużo emocji, radości i humoru.

Ta żywa lekcja historii na długo zostanie w pamięci każdego jej uczestnika.

Elżbieta Brzeska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google