WIERSZYKOWE ŁAMAŃCE JĘZYKOWE DLA KLAS IV-VIII – WYNIKI

W czwartek, 16 marca z udziałem Samorządu Uczniowskiego zorganizowano dla uczniów klas IV-VIII

„WIERSZYKOWE ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

A było to tak… 

Zuzia, Alicja i Patrycja – uczennice klas VIII przygotowały z p. Małgosią i p. Ewą wierszyki „łamiące język”.

Przychodząc, w tym dniu do szkoły, przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych, Alicja czekała na chętnych uczniów, aby wylosowali wierszyk, który trzeba było poćwiczyć. Następnie uczniowie, którzy zdobyli się na odwagę, a było ich 35, mieli możliwość zaprezentowania wierszyka podczas długich przerw, czytając go przez mikrofon – na korytarzu lub w radiowęźle. Dzięki temu, w nagrodę, każdy kto przeczytał wierszyk został zwolniony z odpytywania i z pisania niezapowiedzianych kartkówek w dniu 17 marca- piątek.

Należy podkreślić, że pomysł z wierszykami miał przybliżyć uczniom obchody “Europejskiego Dnia Logopedy”, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej 6 marca, a w Polsce zapoczątkowany od 2007 roku. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozy logopedycznej osobom z zaburzeniami mowy. 

Na zakończenie informujemy, że nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych uczniach szkoły. 24 marca, w najbliższy piątek trzymajmy za nich kciuki, ponieważ w naszej szkole odbędzie się po raz pierwszy konkurs logopedyczno – recytatorski „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”, w którym wezmą udział chętni uczniowie z klas I-III ze szkół z naszej gminy.

Dziękujemy Paniom Lucynie i Karolinie, za pomoc i wsparcie podczas trwania akcji oraz wszystkim nauczycielom, którzy przychylili się do prośby nagrodzenia uczestników łamańców.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku i fotorelacji.

M. Pokrzywińska, E. Bal

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google