POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

Powiatowy Konkurs Recytatorski

            Dobiegł końca tegoroczny Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Po eliminacjach szkolnych i gminnych, które tym razem odbyły się w Wielu, nasi uczniowie zaprezentowali się 18 i 19 kwietnia 2023 roku w Kościerzynie podczas finału powiatowego.

            Naszą szkołę reprezentowało tam czworo uczniów: Marcelina Narloch (klasa I a), Kornelia Wojak (klasa V a), Dominik Landowski (klasa VI) i Aleksandra Krut (klasa VIII b).

            Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom, a komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, by wybrać najlepszych recytatorów. To wspaniałe dwudniowe święto poezji dostarczyło wszystkim widzom wielu artystycznych i emocjonalnych wrażeń. Finalistom tego pięknego konkursu towarzyszyły cudowne przeżycia, wspaniałe doznania, ale także zdrowa rywalizacja.

            Z satysfakcją informujemy o sukcesie naszych recytatorek. Marcelina Narloch zajęła II miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej (klasy I – III), a Aleksandra Krut zwyciężyła w turnieju poezji śpiewanej.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom recytatorskich zmagań. Gratulujemy najlepszym i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Nauczyciele języka polskiego

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google

Występ Aleksandry Krut