WARSZTATY WYPIEKU CHLEBA

WARSZTATY WYPIEKU CHLEBA

19 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy IIb, udali się na warsztaty wypieku chleba do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach.

Uczniowie mieli okazję poznania metod tradycyjnego wypieku chleba w piecu, który był specjalnie do tego przeznaczony. Każdy uczestnik z pomocą prowadzących, przygotował ciasto do wypieku. Podczas warsztatów odbyła się prelekcja na temat szacunku, wartości i znaczenia chleba w naszym życiu. Kiedy ciasto było w piecu, uczniowie wybrali się na spacer po okolicy, a także nad Jezioro Karsińskie.

Po powrocie uczniowie mieli możliwość zwiedzania Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego, w którym znajdowały się stare, tradycyjne przedmioty użytku domowego, a także wystawy twórców ludowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na zakupienie pamiątek regionalnych.

Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał swój chleb oraz certyfikat małego piekarza.

Małgorzata Pokrzywińska

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google