KONKURSY BIBLIJNE 2023

Z BIBLIĄ ZA PAN BRAT

W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 nasi uczniowie uczestniczyli w dwóch konkursach wiedzy biblijnej.

Wojewódzko–Metropolitalny Konkursu Biblijny im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda.

Konkurs organizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz biskupów diecezji gdańskiej i pelplińskiej. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była Ewangelia wg św. Mateusza.

Wyniki naszych uczniów:

Kl. IV – VI

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

• Kornelia Wojak – kl. Va
  • Maksymilian Kosiedowski – kl. IVb

Kl. VII i VIII

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się:

• Zuzanna Zemke – kl.VIIb
  • Zuzanna Lorek – kl. VIIIb

XIV Konkurs Biblijny Diecezji Pelplińskiej

Konkurs organizowany przez Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej i Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie. Temat konkursu: „Ukochany uczeń”. Przedmiotem konkursu była Ewangelia św. Jana.

Wyniki:

Kl. IV – VI

• Antonina Datta (etap powiatowy)
  • Lena Wieteska (etap powiatowy)
  • Maksymilian Kosiedowski (etap powiatowy)

Kl. VII – VIII

• Zuzanna Zemke (etap powiatowy)
  • Zuzanna Lorek (etap powiatowy)
  • Wiktoria Zemke (etap wojewódzki – FINALISTKA)

Okazuje się, że Pismo Święte dla młodych ludzi może być wspaniałą lekturą, której poznanie daje satysfakcje oraz zbliża do poznania bliżej świata i Pana Boga.

opr. Krzysztof Datta