OTWP – ETAP WOJEWÓDZKI

– OTWP etap wojewódzki –

Dnia 13 maja 2023r. w Przodkowie odbyły się wojewódzkie eliminacje XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem “Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju udział wzięli reprezentanci 18 pomorskich powiatów, a byli to zwycięzcy etapów niższych szczebli konkursu, czyli najlepsi z najlepszych. Organizatorem turnieju był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku we współpracy z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Eliminacje Wojewódzkie składały się z dwóch etapów. Pierwszym był pisemny test wiedzy z którego do drugiego etapu awansowały po 3-4 osoby z każdej grupy. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy turnieju mieli okazję zwiedzić jedyne na Pomorzu Muzeum Pożarnictwa im. dha Leona Deyka w Przodkowie. Etap drugi finału to część ustna przed publicznością.

Przypomnijmy, powiat kościerski reprezentowali:

  • I. kategoria wiekowa: Mateusz Pokrzywiński – Gmina Karsin (SP Karsin)
  • II. kategoria wiekowa: Antonina Datta – Gmina Karsin (SP Karsin)
  • III. kategoria wiekowa: Martyna Zabrocka – Gmina Karsin (MDP Osowo)

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja powołana rozkazem Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Wyniki bardzo nas ucieszyły, gdyż okazało się, że reprezentanci naszej OSP ponownie stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych:

I miejsce (kl. I – IV) zdobył Mateusz Pokrzywiński

II miejsce (kl. V – VIII) zdobyła Antonina Datta

Zgodnie z regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w finale centralnym startują laureaci pierwszego i drugiego miejsca szczebla wojewódzkiego. Zatem Antonina i Mateusz będą reprezentować województwo pomorskie w finale krajowym, który odbędzie się w dniach 2–3 czerwca we Wrześni (woj. wielkopolskie).

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia podczas finału krajowego OTWP!

Krzysztof Datta

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google