ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Dzień Dziecka 2023

1 czerwca to taki dzień, w którym wszyscy chcieliby być dziećmi – także ci dorośli. Bo to dzień życzeń i prezentów dla dzieci. Większość uczniów kojarzy ten dzień z luźniejszym dniem w szkole, z dniem sportu, z życzeniami od rodziców i nauczycieli.

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że jest to święto międzynarodowe, obchodzone niemal na całym świecie, chociaż niekoniecznie 1 czerwca i w ten sam sposób. Ustanowiono je w 1949 roku przez organizację kobiecą jako dzień ochrony dziecka przed wojną, krzywdą i głodem, a w roku 1954 ONZ ustanowiła Dzień Dziecka jako dzień walki o prawa dzieci.

W Polsce obchodzony jest od 1950 r. corocznie w dniu 1 czerwca. Początkowo wykorzystywany był dla celów propagandy socjalistycznej, dzisiaj jest do radosne święto wszystkich dzieci. I tak niech zostanie.

Z tej okazji życzę wszystkim dzieciom spełnienia marzeń, beztroskiego dzieciństwa, radości i uśmiechu.  Życzę dzieciństwa bez smutku i łez. Niech będzie to dzieciństwo, które po latach kojarzyć Wam się będzie z ciepłymi wspomnieniami.

Elżbieta Brzeska