UROCZYSTE ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

W czasie uroczystości rozpoczęcia pani Dyrektor Elżbieta Brzeska zwróciła się do uczniów klas pierwszych.

Bardzo serdecznie witam tegorocznych pierwszoklasistów. Jest ich 33. Dla nich to szczególny dzień, ponieważ dopiero zaczynają swoją uczniowską przygodę. Myślę, że z niecierpliwością już czekają na moment, kiedy złożą ślubowanie i zostaną pasowani na uczniów, a potem zasiądą w szkolnych ławkach i rozpoczną swoją ośmioletnią wędrówkę przez gąszcz wiedzy i umiejętności. Życzę Wam, by był to owocny i szczęśliwy okres w Waszym życiu.

Po zakończeniu spotkania ogólnoszkolnego pierwszoklasiści pozostali w Domu Kultury, aby złożyć ślubowanie. W tej podniosłej chwili towarzyszyli im rodzice oraz wychowawczynie: panie Barbara Pobłocka i Danuta Trzcińska, a także uczennice klasy szóstej, które dla nowych koleżanek i kolegów wyrecytowały kilka wierszy oraz zaśpiewały piosenkę.

Pierwszoklasiści zostali przez panią Dyrektor pasowani na uczniów naszej szkoły przez symboliczne dotknięcie ich ramion wielkim ołówkiem. Po otrzymaniu drobnych upominków pozowali wraz z wychowawczyniami do pierwszego wspólnego zdjęcia.

Następnie wszyscy udali się do szkoły, aby zasiąść w szkolnych ławkach.

Grzegorz Bławat

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google

PASOWANIE NA UCZNIA – FILM