GALA WRĘCZANIA NAGRÓD MARICE MICHAŁOWSKIEJ

W dniu 15 września br. w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się gala wręczenia nagród dla laureatów oraz wyróżnionych w II edycji konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Inicjatywa to wspólny projekt Archiwów Państwowych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Tegoroczna edycja jest realizowana jako projekt strategiczny państwowej sieci archiwalnej, kierowany przez Archiwum Państwowe w Łodzi.  

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Dyrektora Archiwum Państwowego w Łodzi Bartosza Góreckiego. Następnie głos zabrał Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk oraz Sekretarz Stanu w MEiN dr Tomasz Rzymkowski.

Konkurs skierowany do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych, polegał na stworzeniu drzewa genealogicznego i opisaniu dziejów swojej rodziny na podstawie m.in. rozmów (wywiadów) z bliskimi oraz informacji, dokumentów i zdjęć znalezionych w archiwum rodzinnym i w Archiwach Państwowych. Składał się z dwóch etapów  wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

Nagrodę za I miejsce odebrała Marika Michałowska z opiekunką naukową pracy Elżbietą  Brzeską (Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali w Karsinie).

Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie, a także nauczyciele będący ich opiekunami, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia zostało zaplanowane zwiedzanie Orientarium Zoo Łódź oraz oprowadzenie po Muzeum Miasta Łodzi.  

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Grzegorz Bławat

Źródło: https://www.lodz.ap.gov.pl/art,648,laureaci-ii-edycji-konkursu-genealogicznego-bez-korzeni-nie-zakwitniesz-moja-wielk-i-mala-ojczyzna-nagrodzeni

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google
Autor zdjęć: Michał Gmitruk