SUKCES ŻEGLARZY KLUBU WDA BORSK W REGATACH O PUCHAR MARSZAŁKA POMORSKIEGO W PUCKU

SUKCES ŻEGLARZY Z GMINY KARSIN W REGATACH O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

W miniony piątek (22.09.2023) w Pucku odbyły się II Regaty o puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w kl. Mariner 19.

Gminę Karsin reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej z Karsina i Wiela:

• Patryk Sałata – Wiele
  • Piotr Miloch – Wiele
  • Leon Czapiewski – Wiele
  • Barbara Borzyszkowska – Karsin
  • Kornelia Wojak – Karsin

W załodze tej w charakterze instruktora płynął także Kuba Sałata.

Załoga ta osiągnęła ogromny sukces zajmując 3. miejsce na 18 załóg reprezentujących gminy naszego województwa.

Warto zaznaczyć, że nasi reprezentanci tym samym powtórzyli wynik z ubiegłorocznej edycji tych regat. Sukces ten jest  cenny, gdyż zawodnicy nasi na co dzień startują na jachtach jednoosobowych (Optimist), a podczas tych regat pierwszy raz pływali na łódce załogowej Mariner 19. Także start na trudnym akwenie zatoki puckiej, dla osób, które dotychczas pływały tylko na jeziorach stanowi duże wyzwanie.

W regatach rozegrano także rywalizację oficjalnych reprezentacji gmin, gdzie załoga reprezentująca Gminę Karsin, zajęła doskonałe 6. miejsce na 14 startujących załóg.

W  rywalizacji tej  Gminę Karsin reprezentowali:

• Paweł Konkolewski – Wiele
  • Aleksander Łosiński – Karsin
  • Szymon Domański – Karsin
  • Kuba Sałata – Borsk

Cieszymy się z osiągnięć naszej żeglarskiej młodzieży i liczymy na kolejne sukcesy w przyszłym roku. Dziękujemy także władzom gminy Karsin za pomoc i umożliwienie startu w tych zawodach.

Czesław Sikora