MIĘDZYSZKOLNE KASZËBSCZI MIÓNCZI

Ciekawą i ekscytującą przygodą był udział uczniów klas 5 w MIĘDZYSZKOLNYCH KASZËBSCZÉCH  MIÓNKACH, których organizatorem była SZKOŁA PODSTAWOWA W OSOWIE.

Cóż to takiego  MIÓNCZI? Miónczi to Kaszubskie rozgrywki sportowe, których celem było promowanie kultury i języka kaszubskiego, promocja aktywnego trybu życia i kultury fizycznej wśród dzieci, wymiana doświadczeń i pogłębianie współpracy międzyszkolnej, rozwijanie talentów sportowych, kształtowanie umiejętności rywalizacji fair play. 

A konkursy i dyscypliny, z którymi przyszło się zmierzyć  zawodnikom to: Cësk skòrzniã – rzut kaloszem na odległość,  Stolemòwé biôtczi – utrzymanie się na szczudłach, przemieszczanie,  Bùlewny kòsz – rzuty ziemniakami do kosza, Kùlanié krãga – turlanie felgi rowerowej kijem, Skòczk – bieg w worku do celu, Toczk – toczenie opony, Remùsowô kara – taczka.

I tak oto po ciężkich bojach w poszczególnych dyscyplinach i emocjonujących konkurencjach drużyna naszej szkoły szkoły zajęła zaszczytne 3 miejsce.  Gratulujemy zwycięzcom, a pomysłodawcom i organizatorom p. Kasi, p. Manueli i p. Alinie dziękujemy za  moc atrakcji, dobrej zabawy i humoru. Wiôlgo dzãka.

Ewa Bal

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google