REKOLEKCJE KERYGMATYCZNE GPS

W dniach 29 – 30 września 2023r. odbyły się rekolekcje kerygmatyczne – GPS dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. W rekolekcjach wzięli udział uczniowie z kl. VIII Szkoły Podstawowej z Karsina, Wiela i Osowa, pod opieką katechetów. Odbywały się one w Domu Kultury w Osowie.

Tytuł rekolekcji nawiązuje do systemu nawigacji samochodowej, który służy pomocą w wyznaczaniu najlepszej drogi do celu. Celem rekolekcji GPS jest doprowadzenie młodego człowieka do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem – podjęcia decyzji przyjęcia Go jako osobistego Zbawiciela i Pana. Udział w rekolekcjach jest obowiązkowy, dla wszystkich młodych ludzi rozpoczynających cykl 2-letniej formacji przygotowania do bierzmowania. Rekolekcje są prowadzone przez grupę ewangelizacyjną, składającą się z księdza oraz osób świeckich, którzy wspólnie dają świadectwo osobistej wiary. W spotkaniu bierze też udział zespół muzyczny. Podczas rekolekcji młodzież uczyła się rozmowy i słuchania głosu drugiej osoby, uczestniczyła w ćwiczeniach duchowych, sakramencie pokuty i Eucharystii.

opr. Krzysztof Datta