DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

16 października 2023 roku minęło 45 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Tegoroczny XXIII Dzień Papieski związany był z hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. W swoim nauczaniu Święty Jan Paweł II wskazywał konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi.

W ramach obchodów Dnia Papieskiego w szkole katecheci przeprowadzili lekcje przybliżające nauczanie Jana Pawła II do młodych. Na korytarzu szkolnym pojawiła się wystawa prac plastycznych przedstawiających postać Papieża Polaka, które zostały wykonane przez uczniów kl. I – VI naszej szkoły. Przeprowadzono też quiz wiedzy o życiu Jana Pawła II. Za kilka prawidłowych odpowiedzi uczniowie otrzymywali ciastko w postaci “kremówki papieskiej”. Ponadto pod kościołem odbyła się coroczna zbiórka pieniężna na budowanie żywego pomnika ku czci naszego Wielkiego Polaka. Tym pomnikiem jest wsparcie  Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki zostaną przeznaczone na edukację i rozwój młodych zdolnych osób z małych miejscowości.

Katecheci

Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć pokaz zdjęć Google